چرا باید خارج از کشور تحصیل کنیم ؟

چرا باید خارج از کشور تحصیل کنیم ؟

1397/02/27
نوشته شده توسط : مدیر

اگر در انتخاب “آنچه قرار است در آینده باشید” سردرگم هستید، حتما مطلب ما را بخوانید.

دلایل زیادی میتونه هر انسانی رو ترغیب کنه که از کشور و زادگاهش خارج بشه، مواردی مانند تحصیل؟ درآمد؟ کنجکاوی؟ و … از دیدگاه ما 90% این دلایل برمیگرده به تفاوت های فردی هر شخص، تفاوت فردی یعنی تفاوت هر شخص با شخص دیگر در نوع نگرش او به دنیا، در شخصیت او، در هوش فرد، در انگیزه فرد از زندگی در این دنیا، در ژنتیک فرد و حتی در نوع رشد فرد.

اگر شما هم دلیلی برای تحصیل در خارج از کشور دارید بهتر است قبل از تصمیم قطعی گرفتن، سوالاتی را از خود بپرسید:

آیا انسانی هستید که علاقمند به یادگیری زبان های دیگر و آشنایی با اقوام مختلف میباشید …

آیا رشته های ارائه شده در کشور خود را کافی نمیدانید و نیازمند به ارائه خدمات متفاوت از کشور خود هستید …

آیا نیاز به زندگی جدا از خانواده یا کشور خود دارید، نیاز به یک استقلال، محیط و فرهنگ جدید دارید …

آیا میخواهید با یک مدرک معتبر و جهانی به کشور خود بازگردید، افتخار وطن باشید و به آن خدمت کنید …

آیا میخواهید بعد از اتمام تحصیلات خود در همان کشور اقامت کاری کسب کنید …

آیا میخواهید مهارت ها و استعدادهایی که هیچوقت در شما کشف نشده را بیابید، دانش خود را توسعه ببخشید، به رشد فکری و خود شکوفایی برسید …

اگر پاسخ شما به اکثر سوالات مطرح شده در بالا مثبت است حتماٌ می توانید به تحصیل در کشور دیگر فکر کنید.

البته در نظر داشتن این مورد بسیار اهمیت دارد که چقدر به خانواده، دوستان یا به طور کلی کشورتون وابسته هستین؟؟ تحصیل و پیشرفت همیشه برای هر انسانی جذاب و باعث افتخار و غرور میشه اما نباید به هر قیمتی برای اون تلاش کرد. پیشنهاد ما اینه قبل از اقدام برای مهاجرت مدتی را در یک شهر دیگه از کشور خودتون زندگی کنید، اگر شرایط براتون قابل تحمل بود تبریک میگیم، شما آمادگی رفتن به یک کشور دیگه رو دارین.

یه نکته مهم هم جا داره اینجا عنوان بشه که همیشه در هر کاری، تحصیل در کشور دیگه یا حتی خریدن یه کالا، با خودتون فکر کنید هدف من از انجام این کار چیه؟ واقعا این کالا رو نیاز دارم؟؟ اگر خریدم و کاربردی نداشت چطور؟؟ اگر بخواهیم بدبینانه ترین حالت رو در نظر بگیریم، شما با تحصیل در یک کشور دیگه حتی اگر نتونید اقامت اون کشور رو به دست بیارید، اولا یه زبان جدید رو یاد گرفتید، دوما در تحصیل و علم آموزی در یک کشور دیگر (چه بهتر که توسعه یافته باشه) به مدرک و درجه دست پیدا کردین و مورد سوم که بسیار هم نکته قابل توجهی هست اینکه تجربه زندگی در یک محیط و فرهنگ جدید رو داشتید که این در رشد فردی و عقلانی هر شخصی بسیار موثر خواهد بود. پس در هر صورت سود با شماس.

“اولین قدم همیشه سخت خواهد بود، ایمان به خودتون رو فراموش نکنید.”

سهیل ذبیحی